0
Annelerimiz Yemekte Buluştu

Özel Masal Vadisi Anaokulu Anneleri yemekte buluştu. Anneler günü münasebeti ile düzenlenen yemekte çocuk eğitimi seminerleri ile ün yapan Eğitimci Salim Akarsu’ “Aile’de Çocuk Eğitimi” konulu seminer verdi.

Eğitimin ailede başladığına inanan Özel Masal Vadisi Anaokulu Anneler gününde Grand Otelde “ Anneler onuruna yemek düzenledi. Yemeğe öğrencilerin anne ve babaları katıldılar. Canlı müzik eşliğinde yenen romantik yemek sonrasında seminer düzenlendi.

Özel Masal Vadisi Anaokulu kurucu müdürü Mükrime POLAT tüm annelerin gününü kutladı. Polat; “ Özel Masal Vadisi olarak düzenlediğimiz kariyer günlerinde uzmanlarla velilerimizi buluşturuyoruz. Bugün hem annelerimize bir jest yapmak hem de bu vesile ile çocukların eğitimi hakkında bilgi edinmek için bu programı düzenledik. Amacımız yemeğin üzerine tatlı niyetine eğitimimizi yapmaktır” dedi.

Eğitimci Salim Akarsu’ “Aile’de Çocuk Eğitimi” konulu seminerinde çocuk yetiştirmede ailenin rolünün büyük olduğunu belirtti.  Akarsu; “ Ailelerimizin en büyük hatası özel okula gönderdim çocuğumun zihinsel gelişimi tamamlanır denilir. Okullarda motamot eğitim var. Kendini geliştirme, zihni geliştirme ile alakalı eğitim verilmiyor. Bunu aileler eve yapmalıdır” dedi.

 

Akarsu “Allah bir çocuğa özel iki adet özel eğitimci vermiştir. Bunlar Anne ve Babalardır. Çocuğun eğitiminde 476 adet karakter ve davranış vardır. Bunları aile ve çocuğun kendisinin kazanması gerekmektedir. Bizim eğitim sistemimizde beden eğitimi var ama ruha yönelik eğitim yok.” dedi.

Salim Akarsu ideal bir insan yetiştirmede ailelerin yapması gerekenleri sıraladı. Akarsu; “Aile olarak haftada, on beş günde veya ayda en az bir kere İstişare edilmelidir. Her aile haftada bir konu seçerek sohbet  edilmelidir. Haftada yapılacak bir sohbet demek yılda elli iki konuyu işlemek demektir. Evin duvarları çok önemlidir. Buralara değiştirilebilir mesajlar yazılmalıdır. En önemli duvar televizyonun bulunduğu duvardır. Televizyonun üzerine sürekli eğitime yönelik cümleler yazılmalıdır. İlan panoları oluşturulmalı. Evdeki iletişim bu panolardan sağlanmalıdır. Evin düzeni sağlanmalı, evde yemek kalkış saatlerin düzenleyen bir program yapılmalıdır .”dedi.

 

GECENİN FOTOĞRAFLARI

 

http://www.masalvadisi.com/foto-galeri/anneler-gunu-aile-ve-cocuk-semineri_18/

 

 

 

 

Bookmark and Share